Учнівське самоврядування

 

   Учнівське самоврядування – це творча співпраця учнів та педагогів, спосіб виявлення організаторських та виконавських можливостей у різних видах діяльності, спілкування та відносин. Це один із методів формування в колективі громадської думки та вироблення управлінських навичок, умінь та якостей.

    Мета самоврядування: спільна колективна творча справа, яка має об’єднати навколо себе максимальну кількість учасників, дати можливість кожному спробувати свої сили, розкрити здібності та можливості.   Серед безлічі дитячих занять у навчальному закладі важливе місце відводиться учнівському самоврядуванню.

 Органом учнівського самоврядування є учнівський комітет- самостійне, добровільне, де­мократичне об'єднання учнів, яке у своїй діяльності  керується нормативно-правовими актами: Статутом учнівського самоврядування,Конституцією України, Всезагальною декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України «Про освіту», «Про громад­ські організації», «Про дитячі та молодіжні громадські ор­ганізації».

Дотримуючись Статуту було розроблено структуру учнівського самоврядування.

Законодавчим  органом учнівського самоврядування в школі є учнівський комітет, робота яко­го спрямована на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни та особливостей у відповідності з задоволенням своїх потреб та інтересів.

Учнівський комітет обирається на загальних зборах і підзвітний їм на один навчальний рік. До складу учнівського комітету входять по 6 представника від ко­лективів учнів 5-9 класів.

   Самоврядування учнівського комітету має двоступеневу структуру — самоврядування учнів навчально­го закладу та органи самоврядування класів, дві частини якої тісно пов'язані між собою та працюють за спільно узгоджени­ми програмами та планами.

Керівний склад учнівського комі­тету обирається шляхом прове­дення виборчої кампанії та таємного голосування. Кандидат вважається обраний на посаду, якщо за нього проголосували простою більшістю голосів.

Засідання учнівського комі­тету  проводиться за відповідним планом. При виникненні проблем, які потребують негайного вирішення,учнівський комітет збирається на термінове позачергове засідання. Інформація щодо рішення учнівського комітету висвітлюється прес-центром у засобах масової інформації на­вчального закладу.

Учнівський комітет працює за такими напрямками:

1.Волонтерський («Центр милосердя»):

-організація трудової діяльності школярів (прибирання території навколо школи, збір металобрухту, макулатури);

-створення груп для допомоги літнім людям, інвалідам, ветеранам ВВв

-організація шефської роботи;

-тісна співпраця з ДГО «Промінь», медичною установою;

-створення агітбригад.

2.Конфліктно-правовий («Центр дисципліни та порядку»):

-ознайомлює учнівський колектив зі Статутом школи та Статутом учнівського самоврядування, допомагає учням у дотриманні пунктів вищезгаданих Статутів;

- допомагає організації навчального процесу в школі;

- організовує товариську допомогу в навчанні (роботу учнів-консультантів з різних предметів);

- веде облік відвідування, бореться з прогулами, запізненнями;

- організовує чергування по школі, контролює якість чергування по класах;

- перевіряє зовнішній вигляд учнів, стежить за дисципліною на перервах та поведінкою учнів на території школи, контролює  дотримання дисципліни і порядку під час відвідувань шкільної їдальні;

- пропагує норми культурної поведінки, правила етикету, піклується про вироблення і підтримку певних традицій шкільного життя, стилю в колективі.

3.Інформаційний(«Прес-центр»):

-вивчає громадську думку про шкільне життя;

-створює інформаційний банк про життєдіяльність класних колективів;

- рекламує діяльності центрів ;

-інформує учнів про шкільні проблеми та шляхи їх вирішення, проучасть учнівського колективу у шкільних, районних конкурсах, змаганнях, фестивалях;

-створює мережу шкільної преси.

4.Пізнавальний («Центр знання»):

-забезпечує  простір для ініціативи, творчості, самодіяльності учнів у навчально-пізнавальній діяльності;

-допомагає розвитку раціональних методів навчальної діяльності учнів,   їх самоосвіти; бере участь у підготовці олімпіад з різних предметів;

-проведення бесід з правового виховання учнів;

- веде облік успішності по класах; веде екран успішності.

5.Організаторський («Центр організації дозвілля»):

-організація змістовного дозвілля дітей і молоді з урахуванням їх інтересів;

- залучає дітей та підлітків на основі ініціативи до підготовки та проведення творчих справ, дозвільних програм;

-піклується про естетичне виховання школярів, розвиток їх художніх здібностей;

-організовує роботу творчих гуртків і клубів, конкурсів, вечорів;

-надає допомогу в організації дозвілля учнів 1-4 класі під час канікул;

-організовує і проводить шкільні дискотеки, шоу-програми.

6.Шефський («Спортивний центр»):

- проводить пропаганду  здорового способу життя серед учнів;

- залучає учнів до активної діяльності у сфері спорту та туризму;

-організовує роботу з про­філактики й подолання шкідливих звичок;

- піклується про створення  і організацію спортивних секцій й організовує спортивні змагання в школі;

- забезпечує участь команд у районних, міських змаган­нях, спортивних вечорах, вікторинах;

-заохочує переможців і кращих спорт­сменів;

-організоваує рухлиі ігри на перервах для учнів 1-4 класів.

Органи учнівського самоврядування використовують різ­номанітні форми роботи, спираючись на запити, інтере­си, творчість та ініціативу учнів, батьків та педагогів. Чимало цікавих і корисних справ проходить у школі на повному самоврядуванні учнів, де основними формами роботи учнів є:

-організація та проведення святкових та робочих лінійок;

-ефективно та  корисно проводяться КТС , які є корисні для учнів школи та жителів села  (проекти «Цілюще моє джерело» та «Село моє-для мене ти єдине», слайд-презентація «Батьківська криниця»);

-проводиться пошуково-дослідницька робота  «Найдавніша історія села Лозки», «Село Лозки в роки війни», «Вони працювали в нашій школі». «Історія створення і розвитку школи»;

- допомога адміністрації школи та вчителям-предметникам в залученні дітей до гуртків за інтересами;

-організація та проведення конкурсів малюнків та плакатів. У рамках даного напрямку проведено такі конкурси малюнків та плакатів: «Увага! Діти на дорозі»,  «Міжнародний день миру», «Регіональний рік лелеки», «вони занесені до Червоної книги», «Осінні

Пейзажі», Найвидатніші місця рідного краю», «Екологія і ми», «Геть погані звички», «Світ очима дітей», «Наші права», «Зимові історії», «Конвенція ООН про права дитини» та інші;

-на належному рівні проводяться військово-патріотичні заходи: вечір-вшанування визволителів України від німецько-фашистських загарбників, заходи у зв’язку з роковинами голодомору 1932-1933рр.в Україні, акція «Засвіти свічку», тематичний вечір, присвячений Збройним Силам України, відзначення днів Соборності України,  героїв Крут, виведення радянських військ з Афганістану, Захисника Вітчизни та перемоги у ВВв.

 Вважаю ,що учнівське самолврядування спрацювало на достатньо дієвому рівні,хоч були досягнення ,та ще є недоліки.Тому в наступному навчальному році учнівське самоврядування працюватиме за такими ж принципами ,та над вирішенням наступних проблем:

-  співпраця координаторів , голів та членіві центрів;

-  залучення учнів до підготовки заходів виховного характеру;

- залучення учнів до участі в заходах предметних тижнів, у олімпіадах;

- залучення  учнів до «Добрих справ»;

- сприяння виявлення та розвитку творчого потенціалу кожного учня .

- виховання порядності, чесності , патріотизму, любові до своєї країни та традицій рідного     краю.

- залучення  батьків у виховний процес ,як рівноправних учасників;

-  організація змістовного відпочинку школярів.

  Моє завдання,як педагога-організатора ,полягає в тому ,щоб робота учнівського самоврядування була направлена так ,щоб ініціатива поступала від самих дітей, а не від дорослих.

Коли ініціатива належить дітям ,вони беруть активну участь у процесі прийняття рішень,але під керівництвом дорослих. Лише через особисту участь вони можуть розвинути власні здібності і навички,сформувати життєві цілі ,самоствердитись і самореалізуватись,а допомогти їм –наше завдання ,завдання всього педагогічного колективу.

 

 

 Статут учнівського самоврядування

РОЗДІЛ І. Загальні положення.

Стаття 1.

Офіційною назвою органу учнівського самоврядування

навчального закладу є учнівський комітет.

Стаття 2.

Учнівський комітет — самостійне, добровільне, де­мократичне об'єднання учнів Лозківської гімназії.

Стаття 3.

Дія даного статуту поширюється на всіх учнів навчального закладу, незалежно від класу, віку, виконуваних ними доручень.

Стаття 4.

У своїй діяльності учнівський комітет  керується нормативно-правовими актами: Конституцією України, Всезагальною декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України «Про освіту», «Про громад­ські організації», «Про дитячі та молодіжні громадські ор­ганізації», даним статутом.

Стаття 5.

Учнівський комітет пропагує дружні взаємини та співпрацю з різними громадськими об'єднаннями на прин­ципах взаємоповаги і незалежності, співпрацює з педагогами і батьками.

Стаття 6.

Учнівський комітет може мати свою символіку, засо­би масової інформації.

 

РОЗДІЛ II. Мета та завдання діяльності органів учнівського самоврядування.

 

Стаття 7.

Усебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, своїй родині, на­роду України.

Стаття 8.

Забезпечувати і захищати права та інтереси учнів навчаль­ного закладу на основі статуту навчального закладу, поши­рювати серед дітей інформацію про шляхи захисту своїх прав та свобод.

Стаття 9.

Створювати умови для самореалізації дітей та учнівсь­кої молоді, залучення їх до участі у прийнятті рішень на рівні класу та навчального закладу; формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодіння наукою управління.

Стаття 10.

Сприяти всебічній реалізації дітьми та підлітками своїх ін­тересів, здібностей, прав та свобод на засадах загальнолюдсь­ких цінностей.

Стаття 11.

Формувати навички самоврядування, соціальної актив­ності і соціальної відповідальності у процесі практичної гро­мадської діяльності.

Стаття 12.

Згуртовувати учнів навчального закладу для добрих, ко­рисних, цікавих справ, розвитку їх творчих здібностей.

Стаття 13.

Сприяти культурному розвитку, духовному збагаченню ді­тей та учнівської молоді Лозківської гімназії.

 

 

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ III.

Учнівське самоврядування у навчальному закладі.

Стаття 14.

Органи учнівського самоврядування використовують різ­номанітні форми роботи, спираючись на запити, інтере­си, творчість та ініціативу учнів, батьків та педагогів. Голова учнівського комітету безпосередньо взаємодіє з адмініст­рацією, батьківським комітетом навчального закладу.

Стаття 15.

Діяльність учнівського комітету ґрунтується на засадах:

• самостійності учнівського самоврядування у межах своїх повноважень при вирішенні проблем в організації життєдіяльності навчального закладу;

• відповідальність органів учнівського самоврядування перед учнями, педагогами та батьками;

• наділення лідерів учнівського самоврядування повнова­женнями та обов'язками, які затверджуються загальними зборами;

• різноманітності форм організації учнівського самовря­дування.

Стаття 16.

Самоврядування учнівського комітету має двоступеневу структуру — самоврядування учнів навчально­го закладу та органи самоврядування класів, дві частини якої тісно пов'язані між собою та працюють за спільно узгоджени­ми програмами та планами.

Стаття 17.

Функціонування органів самоврядування здійснюється згідно зі структурою:

центрами учнівського комітету, їх функції та програ­ми діяльності затверджуються загальними зборами навчального закладу.

Стаття 18.

Вищим органом учнівського самоврядування є загальні учнівські збори, які скликають один раз на рік.

Стаття 19.

Загальні збори мають такі повнова­ження:

• затверджує нові програми, положення, плани роботи та інші важливі документи і рішення;

• затверджує кількісний і персональний склад  учнівського комітету;

• приймає рішення, що стосуються діяльності учнівського комітету і є обов'язковими для виконання;

• приймає рішення, які спрямовані на покращення на­вчально-виховного процесу у навчальному закладі і но­сять рекомендаційний характер.

Стаття 20.

На період між загальними зборами керівництво учнівським самоврядуванням навчально­го закладу здійснюється  учнівсь­ким комітетом.

Стаття 21.

Шляхи активізації роботи учнівського самоврядування:

• організація навчання дітей-лідерів;

• проведення анкетувань, досліджень, які сприяють вияв­ленню тенденцій розвитку самоврядування;

• включення до переліку питань засідань учнівського комітету теоретичних питань, які дають змогу активізувати їх діяльність;

• творчий та нестандартний підхід до організації діяль­ності;

• використання інтерактивних форм роботи;

• введення різних форм відзнак, заохочень та нагород.

                                                              

 

 

 

                                                              РОЗДІЛ IV.

Права учнів навчального закладу на здійснення учнівського самоврядування.

Стаття 22.

Учні навчального закладу мають право на розвиток уч­нівського самоврядування у навчальному закладі відповідно до чинних законів України.

Стаття 23.

Участь учнів в учнівському комі­теті гарантується правом:

• обирати і бути обраними у виборні органи та на посади органів учнівського самоврядування;

• отримувати повну інформацію та бути інформованими про діяльність органів учнівського самоврядування від виборних осіб;

• рівних прав та можливостей у роботі органів учнівсько­го самоврядування.

                                                                   РОЗДІЛ V.

Учнівський комітет навчального закладу.

Стаття 24.

Учнівський комітет - законодавчий орган учнівського самоврядування, робота яко­го спрямована на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни та особливостей у відповідності з задоволенням своїх потреб та інтересів.

Стаття 25.

Учнівський комітет обирається на загальних зборах і підзвітний їм на один навчальний рік.

Стаття 26.

До складу учнівського комітету входять по 6 представника від ко­лективів учнів 5-9 класів.

Стаття 27.

Керівний склад учнівського комі­тету обирається шляхом прове­дення виборчої кампанії та таємного голосування. Кандидат вважається обраний на посаду, якщо за нього проголосували простою більшістю голосів.

Стаття 28

Засідання учнівського комі­тету  проводиться за відповідним планом. При виникненні проблем, які потребують негайного вирішення,учнівський комітет збирається на термінове позачергове засідання. Інформація щодо рішення учнівського комітету висвітлюється прес-центром у засобах масової інформації на­вчального закладу.

Стаття 29.

Повноваження членів учнівсько­го комітету припиняються з мо­менту завершення наступної виборчої кампанії і оголошення нового керівного складу учнівсько­го комітету.

Стаття 30.

Повноваження членів учнівсько­го комітету можуть бути припи­нені у разі:

• складання повноважень за особистою заявою;

• переходу до іншого навчального закладу;

• відкликання колективом класу свого представника зі складу учнівського комітету,

• у разі рішення членів учнівсь­кого комітету за поведінку, яка шкодить іміджу учнівського комітету.

РОЗДІЛ VI.

Права та обов'язки голови учнівського комітету.

Стаття 31.

Голова учнівського комітету, який є представником усіх учнів у взаємовідносинах з іншими структурами навчально­го закладу та його адміністрацією, діє як офіційний представ­ник на заходах, у яких представлений навчальний заклад.

Стаття 32.

Голова обирається з числа учнів навчального закладу на основі загального рівного і прямого виборчого права при таєм­ному голосуванні строком на один навчальний рік. Вибори голови відбуваються згідно з Положенням про вибори голо­ви учнівського комітету навчального закладу.

Стаття 33.

Голова здійснює загальну координацію діяльності, центрів.

Стаття 34.

Голова має право:

• відвідувати збори педагогічного колективу;

• планувати разом з адміністрацією виховну роботу учнів навчального закладу;

• висловлювати відверто свої думки і судження з усіх пи­тань життя та діяльності колективу навчального закладу;

• вносити пропозиції щодо вдосконалення навчально-ви­ховного процесу;

• голосувати при вирішенні питання подальшого перебу­вання учнів у навчальному закладі;

• скликати чергові та позачергові засідання учнівського комітету;

• розміщувати свої звернення до учнів у шкільних засобах масової інформації.

Стаття 35.

Голова зобов'язаний:

• дотримуватись даного статуту;

• планувати, організовувати, координувати, контролюва­ти роботу_(ради лідерів, учнівського коміте­ту, учнівського парламенту);

• звітувати на засіданнях, уч­нівського комітету про свою діяльність та діяльність учнівського комітету;

• оптимально використовувати навчальний час для ду­ховного збагачення та культурного зростання;

• проводити конференції з питань самоврядування;

• виступати на захист прав та гідності учнів навчального закладу;

• гідно представляти учнівський колектив в інших на­вчальних закладах та громадських організаціях.

 

РОЗДІЛ VII.

Взаємодія органів учнівського самоврядування з адміністрацією навчального закладу, педагогічним колективом, іншими об'єднаннями та організаціями.

Стаття 36.

Взаємовідносини   між учнівським комітетом  та ад­міністрацією, педагогічною радою, іншими об'єднаннями та організаціями створюються на основі принципів взаємо­поваги, толерантності та співпраці

Стаття 37.

Директор навчального закладу призначає з числа своїх за­ступників, педагогів координаторами-радниками, які мають право дорадчого голосу і допомагають учням у вирішенні проблемних питань, спрямовують роботу органів учнівського самоврядування.

Стаття 38.

учнівський комітет сприяє поширенню інформації про діяльність ди­тячих та молодіжних організацій, рухів, тісно співпрацює з товариствами і клубами за інтересами, що діють у навчально­му закладі та за його межами.

                              РОЗДІЛ VIII. Самоврядування класів.

Стаття 39.

Для організації життя та діяльності учнів класів, захисту їх інтересів створюються органи учнівського само­врядування класів, які мають свою назву, а також можуть мати свої герб, девіз, гімн, засоби масової інформації тощо.

Стаття 40.

Вищим органом самоврядування учнів класу є збори учнів класу, які проводяться один раз на місяць.

 

Стаття 41.

На зборах розглядаються питання, що стосуються життя і діяльності учнів класу, затверджується керівний склад, про­грами та плани діяльності, шляхи підвищення ефективності роботи та інше.

Стаття 42.

На збори органу учнівського самоврядування класу мо­жуть бути запрошені представники адміністрації, вчителі-предметники, батьки, представники учнівського комітету.

Стаття 43.

Зборами органу самоврядування класів можуть вносити­ся пропозиції, які повинні бути розглянутими на засіданні учнівського комітету.

Стаття 44.

Головою зборів органу учнівського самоврядування класу є його голова, а в разі його відсутності — заступник.

Стаття 45.

В органах учнівського самоврядування класів учні органі­зовують свою громадську роботу в центрах за інтересами та бажаннями. На організаційних зборах центрів вони обира­ють голів центрів, планують свою роботу у відповідності з на­прямами роботи учнівського комітету, розподіля­ють доручення.

Стаття 46.

На зборах учнів класу шляхом відкритого (таєм­ного) голосування простою більшістю голосів на аль­тернативній основі обираються кандидати у члени учнівського комі­тету.

                                 РОЗДІЛ IX. Прикінцеві положення.

Стаття 47.

Статут учнівського комітету набуває чинності з дня його затвердження загальними зборами  навчального закладу.

Стаття 48.

Припинення діяльності  учнівського комітету здійс­нюється шляхом його ліквідації чи реорганізації за рішен­ням  загальних зборів навчального закладу не менше як 2/3 обраних представників класів або у випадках, передбаче­них чинним законодавством України.

                             План роботи

 учнівського комітету на І семестр 2021-2022 н.р.

п)п

 

Зміст виховних заходів

 

Термін проведення

 

Відповідальні

 

 

Примітка

           1.         

Підготовка і проведення Свята першого дзвоника. Оформлення фотозони „1 вересня-День знань"

01.09

Центр організації дозвілля

прес-центр

 

           2.         

Профілактичний захід «Урок»

 

02.09.

Центр знання

прес-центр

 

           3.         

Анкетування «Мої захоплення»

03.09.

Центр організації дозвілля ,

прес-центр

 

           4.         

Засідання ради учкому

08.09.

Голова учнівського комітету

 

           5.         

Перевірка відвідування учнями школи

 5-9 класів

Вересень

Центр дисципліни та порядку

 

           6.         

Рейд бережливості «Шкільне майно»

15.09.

Центр дисципліни та порядку,прес-центр

 

           7.         

Взяти участь в акції «Чисте довкілля-чисте сумління»

17.09.

Центр дисципліни та порядку, прес-центр

 

           8.         

Провести акцію «День позитиву»

17.09.

Центр дозвілля ,

прес-центр

 

           9.         

Акція «Голуб миру, принеси нам спокій в Україну»

20.09.

Центр дозвілля ,

прес-центр

 

        10.       

Взяти участь у підготовці та проведенні фестивалю  "Осінній вернісаж" та КТС «Осінній ярмарок»

24.09.

 

 

Центр дозвілля ,

Центр милосердя

 

        11.       

Організувати привітання вчителів зі святом працівника, підготовка та проведення вітального концерту. Акція «Вчитель не повинен бути самотнім»

вересень

Центр організації дозвілля

Прес-центр

 

        12.       

Провести єдиний день самоврядування

30.09.

Голова учнівського комітету

 

        13.       

Випуск колажу «Мозаїка шкільного життя у вересні».

Вересень

Прес-центр

 

        14.       

Відзначення Міжнародного дня людей похилого віку. Рейд «Вони живуть поруч»

01-02.10.

Центр

милосердя

 

        15.       

Участь в фотовиставці «Наші улюбленці»

04.10.

Центр знання

Прес-центр

 

        16.       

Виготовлення буклетів «Ми проти насилля»

06.10.

Центр

милосердя

Центр дисципліни та порядку

 

        17.       

Взяти участь в акції «Пам’ятник (упорядкування могил загиблих воїнів)

07.10.

Центр

милосердя

центр дисципліни та порядку

 

        18.       

Засідання ради учкому

12.10.

Голова учнівського комітету

 

        19.       

Організувати благодійну акцію «Подарунки для воїнів»    

13.10.

Центр

милосердя

 

        20.       

Участь в конкурсі фотоколожів  до Дня українського козацтва

13.10.

Центр організації дозвілля

прес-центр

 

        21.       

Рейд-огляд «Класні куточки-джерело інформації»

14.10.

Центр знання,

прес-центр

 

        22.       

Рейд-огляд «Шкільне майно»

19.10.

Центр дисципліни та порядку

 

        23.       

Взяти участь в конкурсі плакатів «Я проти…»(антиреклама шкідливих звичок)

21.10.

Спортивний центр

 

        24.       

Перевірка відвідування учнями школи                   7,8 класи

Жовтень

Центр дисципліни та порядку

 

        25.       

Взяти участь в екологічній акції «Затишок»

20.10.

Центр дисципліни та порядку

 

        26.       

Виставка малюнків  « Пейзаж мого села».

25 .10.

Прес-центр

 

 

        27.       

Фоточелендж «Моє рідне село»

26.10.

Прес-центр

Центр організації дозвілля

 

        28.       

Випуск колажу «Мозаїка шкільного життя у жовтні».

  Жовтень

Прес-центр

 

        29.       

Взяти участь в виставці-конкурсі дитячих малюнків «Моя майбутня професія»

01.11.

Прес-центр

Центр організації дозвілля

 

        30.       

Рейд-перевірка «Щоденник-наш

помічник»

03.11.

Центр дисципліни та порядку

центр знання

 

        31.       

Анкетування «Твоя життєва позиція»

09.11.

Центр милосердя

 

        32.       

Засідання ради учкому

09.11.

Голова учнівського комітету

 

        33.       

Взяти участь в виховному заході «Спочатку було слово»

09.11.

Центр знання

Прес-центр

 

        34.       

Конкурс постерів з соціальної реклами

«Здоров'я- це найдорожче»

10.11.

Спортивний центр

 

        35.       

Виготовлення буклетів «Зупинимо інфекцію разом»

12.11.

Центр дисципліни та порядку

Прес-центр

 

        36.       

Акція «Дружні долоньки єдності»

15.11.

Центр милосердя

 

        37.       

Акція «Спасибі – Ні!»

18.11.

Спортивний центр

 

        38.       

Рейд «Чистий клас»

19.11.

Центр дисципліни та

порядку

 

        39.       

Конкурс малюнків «Щасливе дитинство»

19.11.

Центр організації дозвілля

 

        40.       

КТС «Найкраща у світі- моя Україна-

у цілому світі одна»

22.11.

Центр знання

Прес-центр

 

        41.       

Взяти участь в акції
«Україна памятає…»

25.11.

Центр милосердя

Прес-центр

 

        42.       

Рейд «Хто спізнився?»

30.11.

Центр дисципліни та

Порядку

 

        43.       

Випуск колажу «Мозаїка шкільного життя у листопаді».

Листопад

Прес-центр

 

        44.       

Флешмоб «Знати, щоб жити»

01.12.

Центр організації дозвілля

 

        45.       

Акція  «Діти допоможіть дітям»

02.12.

Центр милосердя

 

        46.       

Фотоколаж «Зимові історії»

03.12.

Прес-центр

 

 

        47.       

Спортивне свято «Ми-майбутні захисники України»

06.12.

Спортивний центр

 

        48.       

Засідання ради учкому

08.12.

Голова учнівського комітету

 

        49.       

Взяти участь в вікторині «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки»

08.12.

Центр знання

 

 

        50.       

Випуск буклетів «Закон і ми»,

«Знай свої права»

09.12.

Центр знання

Прес-центр

 

        51.       

Трудовий десант «Допоможи птахам»

16.12.

Центр милосердя

Прес-центр

 

        52.       

Благодійна акція «Що приніс нам Святий Миколай?»

17.12.

Центр милосердя

 

 

        53.       

Калейдоскоп новорічного декору «Зимова фантазія»

20-24.12.

Центр організації дозвілля

 

        54.       

КТС «Майстерня Діда Мороза»

21-22.12.

Центр організації дозвілля

 

        55.       

Взяти участь в акції «Годівничка»

22.12.

Центр

милосердя

 

        56.       

Трудовий десант «Чиста кімната»

24.12.

Центр дисципліни та порядку

 

        57.       

Взяти участь в акціях «Годівничка»,

«Нагодуємо пташок».

Грудень

Центр милосердя

Прес-центр

 

 

        58.       

Взяти участь в організації та проведенні новорічної програми «Новорічні пригоди у віртуальному житті»

30.12.

Центр організації дозвілля, прес-центр Центр дисципліни та порядку

 

 

 

 

        59.       

Випуск колажу «Мозаїка шкільного життя у грудні».

   Грудень

Прес-центр

 

 

 

                           

План роботи

 учнівського комітету на ІІ семестр 2021-2022 н.р.

 

 

п)п

 

Зміст виховних заходів

 

Термін проведення

 

Відповідальні

 

 

Примітка

         1.         

Взяти участь у організації та проведенні конкурсу колядок та щедрівок «Різдвяні канікули»

20.01.

Центр дисципліни та порядку

Прес-центр

 

         2.         

Підготувати слайд-презентацію до Дня Соборності України.

Січень

Центр знання

 

         3.         

Випуск стінгазети «Конвенція  ООН про права дитини»

24.01.

Прес-центр

Центр знання

 

         4.         

Рейд по дотриманню санітарно-гігієнічних норм учня

Січень

Центр знання,

Прес-центр

 

         5.         

Трудовий десант «Розчистимо доріжку»

19.01.

Центр дисципліни та порядку

Спортивний центр

 

         6.         

Відзначення  річниці Героїв Крут.

28.01.

Центр знання

Прес-центр

 

         7.         

Перевірка відвідування учнями школи

6,7 класи

Січень

Центр дисципліни та порядку

 

         8.         

Конкурс дитячої творчості «Я вмію…»

 

Січень

Центр дозвілля

Прес-центр

 

         9.         

Взяти участь в акції «Нагодуємо пташок»

12.02.

Центр милосердя

Центр дисципліни та порядку

 

      10.       

Участь в конкурсі «Лідер року»

Лютий

Центр знання

 

      11.       

Підготовка та проведення урочистої лінійки «Заплакало небо дощами»

13.02.

Центр знання

Центр дозвілля

 

      12.       

Тиждень учнівського самоврядування

24.-28.02.

Всі центри

 

      13.       

Підготовка усного журналу «Професії великі та малі»

24.02.

Центр знання

Прес-

 

      14.       

Рейд „Ти і твій зовнішній вигляд”

14.02-25.02

Центр знання.

 

      15.       

Перевірка відвідування учнями школи 8,9 класів

Лютий

Центр дисципліни та порядку

 

 

      16.       

Організувати та провести свято Валентина.

Лютий

Центр організації дозвілля.

Прес-центр

 

      17.       

Підготовка та проведення конкурсу-виставки вітальних листівок «Зі святом , дорогі жінки»

Березень

Центр організації дозвілля.

Прес-центр.

 

      18.       

Взяти участь у підготовці та проведенні вітального концерту до свята 8 Березня «Віншуємо жінку»

Березень

Центр організації дозвілля.

Прес-центр.

 

      19.       

Взяти участь у проведенні Шевченківського тижня.

03.-07.03.

Центр знання

Прес-центр

 

      20.       

Участь в районному огляді-конкурсі шкільних колективів художньої самодіяльності

Березень

Центр організації дозвілля.

Прес-центр.

 

      21.       

Рейд „Що у тебе в портфелі?”

 

Березень

Центр знання,

Прес-центр

 

      22.       

Огляд-рейд „Бережи підручник”, відзначити учнів, які краще доглядають за підручниками на дисциплінарних лінійках

Березень

Центр знання,

 

 

      23.       

Перевірка відвідування учнями школи  8, 9  класів

Березень

Центр дисципліни та порядку

 

      24.       

У районному конкурсі

«Молодь обирає здоров’я».

 

Квітень

Спортивний центр

Прес-центр

 

      25.       

Підготувати та провести конкурс на кращу карикатуру до дня гумору.

01.04.

Центр організації дозвілля

 

      26.       

Участь в районних змаганнях з легкої атлетики.

Квітень

Спортивний центр

 

      27.       

Трудовий десант «Поспішаймо до оселі ветерана».

09.04.

Центр милосердя

Прес-центр

 

 

      28.       

Рейд по дотриманню санітарно-гігієнічних норм учня

Квітень

Центр знання,

Прес-центр

 

      29.       

Участь в акціях: «день Землі», День Довкілля»;

«Дерево життя»

23.04.

10.04.

Центр дисципліни та порядку

Центр милосердя

 

      30.       

Проведення акції «Чисте подвір’я, чиста вулиця, чисте село»

17.04.

Центр дисципліни та порядку

Прес-центр

 

      31.       

Участь у двомісячнику «Співучасть у долі дитини»

Квітень-травень

Центр знання

Центр милосердя

 

      32.       

Перевірка відвідування учнями школи  8,9 класів

Квітень

Центр дисципліни та порядку

 

      33.       

Великодні дзвони Полісся

(виставки, конкурси)

Реквієм „Біль Чорнобиля”

Квітень

Центр організації дозвілля,

Центр знання.

 

      34.       

Свято до Дня матері.

 

Травень

Центр організації дозвілля,

 Центр милосердя

 

      35.       

Акція „Пам’ять”

( вшанування жертв війни 1941-1945 років)

Травень

 Центр милосердя

 

      36.       

Рейд по збереженню меблів у класних кімнатах

Травень

Центр знання,

Прес-центр

 

      37.       

Участь у двомісячнику «Співучасть у долі дитини»

Квітень-травень

Центр знання

Центр милосердя

 

      38.       

Провести день добрих справ до міжнародного дня родини.

15.05.

Центр дисципліни та порядку

Прес-центр

 

      39.       

Взяти участь в екологічному рейді «Я мрію жити в чистому селі»

28.05.

Центр знання

Прес-центр

 

      40.       

Перевірка відвідування учнями школи    8, 9 класів

Травень

Центр дисципліни та порядку

 

      41.       

Засідання учнівської ради, центрів(підбиття підсумків роботи учнівського самоврядування за навчальний рік)

25.05.

Голова ради

 

      42.       

Підготовка та проведення свята Останнього дзвоника

15.05-30.05

Центр організації дозвілля

 

      43.       

Підготувати звіт про проведену роботу . Виступити на лінійках для учнів 5-9 класів.

Травень

Рада самоврядування

 

      44.       

Спланувати роботу ради самоврядування  на наступний навчальний рік

Травень

Рада самоврядування

 

      45.       

Допомога в підготовці та проведенні шкільних позакласних заходів, виставок  (чергування)

 

Протягом року

Центр дисципліни та порядку, центр організації дозвілля

Протягом року

      46.       

Організувати проведення вистав, перегляд кінофільмів, літературно музичних композицій.

Протягом року

Центр організації дозвілля

Протягом року

      47.       

Проводити агітаційну роботу по охопленню учнів гуртковою роботою.

Протягом року

Центр організації дозвілля

Протягом року

      48.       

Вести облік участі класних колективів у загальношкільних та міських заходах.

Протягом року

Центр організації дозвілля

Протягом року

      49.       

Постійне інформування учнів про визначні події шкільного життя.

Протягом  року

Прес-центр

Протягом  року

      50.       

Випуск блискавок, інформації про події шкільного життя.

Протягом  року

Прес-центр

Протягом  року

      51.       

Методична та практична допомога щодо оформлення та заповнення матеріалами постійних рубрик у класних куточках.

Протягом  року

Прес-центр

Протягом  року

      52.       

Допомога у проведенні оглядів новин у класах. Сприяння проведенню цих оглядів на засадах повного та часткового самоврядування.

Протягом  року

Прес-центр

Протягом  року

      53.       

Ознайомлення учнів школи та вчителів

(на лінійка, у оголошення) з планами роботи органів шкільного самоврядування на семестр – згідно з перспективними програмами і планами органів самоврядування.

Протягом  року

Прес-центр

Протягом  року

 

             План засідань ради     

 учнівського комітету на І семестр 2021-2022 н.р.

  

п)п

 

Зміст роботи

 

 

Дата

 

Відповідальні

 

Примітка

 

 

1.

Загальні учнівські збори

1.Розвиток лідерських якостей кожного учня в учнівському самоврядуванні школи.

2.Організаційні питання:

а) обрати учнівську раду;

б) сформувати склад центрів.

07.09

 

Педагог-організатор

Голова учкому

 

 

 

2.

Перше засідання

1.Визначення структури ради на  новий навчальний рік. Розподіл обов'язків серед членів ради.

2.Затвердження плану проведення засідань ради на І семестр.

3.Визначення завдань щодо роботи центрів на навчальний рік. Затвердження планів роботи центрів.

4.Проведення виховних заходів до Всесвітнього дня Миру.

5.Про проведення Дня учнівського самоврядування та заходів до Дня вчителя.

 

08.09

 

 

 

Голова учнівського комітету

 

 

3.

Друге засідання

1.Підготовка та проведення виховних заходів до Дня українського козацтва.

2.Результати рейдів-перевірок, огляду-конкурсу куточків та озеле­нення класних кімнат.

3.Проведення благодійної акції «Подарунки для воїнів».

4.Проведення виставки малюнків «Пейзаж мого села» та фоточеленджу «Моє рідне село».

 

12.10

 

Голова учнівського комітету

 

 

4.

Третє засідання

1.Про  участь в акції «16 днів проти насильства».

2.Проведення рейдів «Чистий клас» та «Хто спізнився?»

3.Про проведення заходів до дня Голодомору .

 

09.11.

 

Голова учнівського комітету

 

5.

Четверте засідання

 1.Про організацію та проведення благодійних доброчинних акцій  до новорічно-різдвяних свят.

2.Про участь в КТС «Майстерня Діда Мороза»

3.Про підбиття підсумків діяльності учнівського комітету  за І семестр 2021- 2022 н.р.

 

   08.12

Голова учнівського комітету

 

                          

План засідань ради

 учнівського комітету на ІІ семестр 2021-2022 н.р.

 

 

п)п

 

Зміст роботи

 

 

Дата

 

Відповідальні

 

Примітка

 

 

1.

П’яте засідання

1.Про організацію щодо проведення фольклорного свята «Різдвяний вертеп».

2.Про організацію та проведення виховного заходу «Україна – єдина і неподільна  »

3.Про проведення  акції  «Допоможемо зимуючим птахам».

 

18.01.

 

Голова учнівського комітету

 

 

2.

Шосте засідання

1.Про організацію та проведення години народознавства «Гірка доля українських святинь»

2. Про організацію щодо проведення заходів до Дня Пам´яті Героїв Небесної Сотні.

3. Про проведення акції «Співпрацюємо з територіальною громадою села».

 

16.02.

 

Голова учнівського комітету

 

 

3.

Сьоме засідання

1.Про підготовку та проведення звітних –виборних зборів. Звіт голови учкому.

2.Про проведення трудового десанту

«Хай сяє наша школа чистотою»

3.Про участь в туристичній   мандрівці

«Стежками рідного краю»

 

 

   11.03.

 

Голова учнівського комітету

 

 

4.

Восьме засідання

1.Про проведення акції «Посади калину-збережи Україну».

2.Про висвітлення матеріалів про проведення виховних заходів в школі

прес-центром.

 

 

13.04.

 

Голова учнівського комітету

 

 

5.

Дев’яте засідання

1.Про організацію та проведення виховних заходів до Дня Матері.

2.Про проведення заходів до Дня Вишиванки.

3.Про випуск колажу «Яким він був 2020-2021 навчальний рік? Шкільне самоврядування: наші досягнення».

 

 

12.05.

 

Голова учнівського комітету

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Світ тримається на небайдужих, чуйних людях, які готові допомогти і надати підтримку. Колектив Лозківської гімназії і ДНЗ "Калинонька...